Norvég politológus: A Nyugat lassan kész beismerni a vereségét Ukrajnában
Glenn Diesen szerint vége a hosszú ideje tartó manipulációnak; a politikai és médiaelit kezd narratívát váltani, ahogy az ukrán proxyháború a végéhez közeledik.
Az orosz fegyveres erők katonai tábort állítottak fel az elcsatolt Krím félsziget északi, Ukrajna többi részével határos térségében, valamint páncélozott járműveket szállítottak oda – közölte az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács szóvivője.
Andrij Liszenko, az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács szóvivője az ukrán határőrszolgálattól kapott információkra hivatkozva elmondta: katonai tábort állítottak fel az oroszok a Krím-félsziget északi határánál. Hozzátette: mintegy háromszáz orosz katona tartózkodik a Csonhar településtől nem messze kiépített sátortáborban. Ezen kívül Dzsankoj vasútállomására érkezett Kercsiből egy szerelvény harminc páncélozott katonai járművel, illetve teherautóval.
Kijev elképzelhetőnek tartja, hogy az orosz fegyveres erők a Krím felől készülnek behatolni Donyeck megye déli részébe azzal a céllal, hogy a szárazföldi összeköttetést teremtsenek a félsziget és Oroszország között.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Bloomberg amerikai televíziónak adott interjújában hangsúlyozta: Moszkva nem változtatja meg álláspontját Ukrajnával kapcsolatban azért, hogy a nyugati államok eltöröljék Oroszország elleni büntetőintézkedéseiket. Lavrov becsületesnek nevezte az orosz álláspontot, amely szerinte elsősorban az ukrán nép érdekeit veszi figyelembe.
A külügyminiszter egy orosz tévének is interjút adott, amiben arról beszélt: országa „nem érdekelt abban, hogy a jelenlegi időszak (a Kreml Ukrajna-politikája miatt kialakult politikai szembenállás) túlságosan elhúzódjon”, és Moszkva semmiképpen nem akarja folytatni a „szankciók háborúját”. Hangsúlyozta: országa „teljes mértékben érdekelt” abban, hogy rendezze viszonyát az Egyesült Államokkal. Ugyanakkor azzal vádolta Washingtont, hogy szétveri a közösen létrehozott intézményeket.